HR Shortlist

חטיפי מידע על ארגונים ואנשים

יוני 2017

מה מושך ומשמר את דור המילניום?

סקר של דלוייט בקרב 7,700 עובדים שנולדו לאחר שנת 1982, בעלי תואר ובמשרה מלאה בארגון עסקי עם מעל 100 עובדים. לינק להורדה כ- PDF

מה הסיפור? איך לנצח ולזכות בדור הבא של המנהיגים (באנגלית זה נשמע יותר טוב)

טעימה: מה חשוב להם במקום עבודה חדש:  (1) איזון בית עבודה  (2) הזדמנות להתקדם להנהיג (3) גמישות בשעות ובמיקום העבודה (4) תחושה של משמעות בעבודה.
הערכים שבעיניהם יביאו להצלחה ארוכת טווח של העסק : (1) שמירת שביעות רצון עובדים – מפתיע? (2) התנהלות אתית ואינטגריטי של הארגון – לעבוד במקום שאפשר להתגאות בו (3) ודאגה ללקוחות החברה.

בשורה התחתונה: תובנות ושקפים מעולים שיכולים לייצר דיאלוג עם מנהלים על סדרי עדיפויות

מנופים לניהול אנשים

אמר מעניין ופרקטי של HBR שמצביע על 3 מנופים אפקטיביים לניהול  – אם יודעים את התשובות ל-3 שאלות: (1) מה החוזקות של העובד? (2) מה הם הטריגרים שמניעים את החוזקות האלו? (3) מה סגנון הלמידה שלהם?

חוסך לכם זמן – גללו למטה במאמר עד שתגיעו לקופסא ירוקה עם 3 השאלות האלו – כי מתחת להן יש הסברים ודוגמאות איך לקבל מענה לשלושתן.

מיתוג ברשתות חברתיות ב-6 חודשים

קייס סטאדי על מהלך של סיסקו: חברה בעלת תדמית כבדה ומשעממת עם טכנולוגיה מיושנת (כך הם מעידים על עצמם) שפיתחה הצעת ערך חדשה לעובד לפני כשנה (מוזמנים לקרוא את ה-People Deal manifesto), על האופן בו הם הטמיעו את הסיפור ברשתות החברתיות.

למה הם עשו את זה: לא הייתה להם ברירה. לא היה שום אינגייג'מנט בפעילות ברשתות.

מה הם עשו – פירקו את הצעת הערך לעובד לתוכן, שינו את הסגנון לאישי ואנושי, שמו את העובדים בחזית, השיקובלוג לגיוס עובדים, עודדו את השיחה, והראו שהם עושים כיף.

עוד בפנים: דוגמאות להכל, מה היו תוצאות המהלך כולל מספרים, מה הם פיספסו ועוד. יש מה ללמוד

זריקת מרץ לחברות מתבגרות ובוגרות

כאשר יש מיליוני לקוחות – כל שינוי דורש בדיקות ויציבות. איך שומרים על "תרבות הסטארטר-אפ"?

MY HERTIEGE הכריזו על פתיחת חממה ליזמים בכתליי משרדם. אלו שייבחרו יזכו במרחב עבודה, הטבות של עובדים (יענו מטבח וציוד)  ומנטורינג ממנהלים בכירים.  נשמע כמו רעיון טוב לחברה, ליזמים ולקהילה הטכנולוגית. לינק לאתר היוזמה Treehouse – טייק אוף חינני על המותג

גוגל הכריזו על החממה שלהם לפני כחודש – ההבדל הוא שאצלם זה מיועד לעובדי חברה שאם המיזם שלהם ייבחר, הם יוכל לעבוד על הפרויקט באופן מלא, ולאחר סיומו יוכלו לבקש מימון נוסף או להקים חברה עם השקעה של גוגל. 

PAYPAL מכשירים נשים לאחר הפסקת קריירה

בעצם השקת התוכנית, החברה מראה שהיא מוכנה להשקיע משאבים ולא רק להסתפק במילים.
לינק לכתבה על המהלך | לינק לעמוד הפרויקט

בדיקות חובה לתיאור משרה

"כמו שאי אפשר לדוג בלי פיתיון, לא ניתן למשוך למשוך טופ טאנלט עם תיאור משרה חלש".  במאמר ממוקד ולעניין, ג'ון סאליבן האגדי,  מציע 10 מבחנים שיעזרו להעריך את הכוח של תיאור המשרה שלכם. כל הטיפים פרקטיים. קחו לכם 2-3 ככלי עזר ותתקדמו איתם.

נהנתם מהתוכן? שתפו עם חברים או קולגות 🙂

לשתף בפייסבוק
לשתף בלינקדאין
לשלוח במייל
לשלוח ב-WhatsApp

אל תפספסו את השורטליסט הבא...

בקבוצת הפייסבוק

בדיוור ישיר למייל

מורכב בתשומת לב וקפידה ע"י רז מצנע.

גיליתם תוכן מעניין שיתאים למהדורה הבאה? שתפו בקבוצה בפייסבוק 

ארכיון השורטליסט